9 вересня 2019року у Кременчуцькому коледжі ХНУВС був проведений тематичний захід “Іван Петрович Котляревський — засновник нової української літератури”. У цьому заході взяли участь курсанти навчальної групи ТМдбср-19-2. З нагоди вшанування видатного українського письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури, громадського діяча, нашого земляка І. П. Котляревського з урочистими словами до курсантів звернулася голова циклової комісії української та іноземної мов, викладач української мови та літератури Савченко Оксана Анатоліївна. Вона наголосила на непересічній особистості Івана Котляревського, на його творчому доробку, зокрема на поемі “Єнеїда”, на опері “Наталка Полтавка” та на комедії “Москаль - чарівник”. Яскравим моментом цього заходу було ознайомлення з творами Котляревського, зокрема з ілюстраціями, які оформлені українськими художниками Базилевичем А. Д. та Бурячком А. Д. У період з 9 по 16 вересня у Кременчуцькому льотному коледжі ХНУВС була проведена виставка стіннівок, присвячених постаті Івана Котляревського. Курсанти та студенти активно долучилися до участі у цьому заході, вони творчо, креативно продемонстрували свої знання по біографії І. П. Котляревського, висвітлили тематику художніх творів автора та виявили свої неординарні творчі здібності. Стіннівки підготували курсанти та студенти навчальних груп І курсу, а саме: ТПМдбср-19-1, ТЕдбср-19-1, Тедбср-19-2, ООТдбср-19-1, ООТдбср-19-2. Цей захід провели викладачі української мови та літератури Гардаш Валентина Вікторівна та Чередник Світлана Олексіївна. Викладачі циклової комісії української та іноземної мов, студенти та курсанти гідно вшанували пам'ять славетного митця Полтавщини — Котляревського Івана Петровича!