1 липня 2020 року Кременчуцький льотний коледж відзначив свій 60-річний ювілей. Як навчальний заклад його було створено у 1960 році під назвою льотного училища цивільного повітряного флоту. Наказом від 28.11.1991 р. № 231 навчальний заклад було прийнято до системи Міністерства освіти і науки України. З 24.06.1993 р. наказом № 97 цього Міністерства він перейменований під назвою “льотний коледж”. Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року № 186-р Кременчуцький льотний коледж передано до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України шляхом його приєднання до Харківського національного університету внутрішніх справ як відокремленого структурного підрозділу. Коледж є одним із провідних авіаційних державних вищих навчальних закладів України, а в галузі підготовки вертолітних кадрів йому взагалі немає рівних.

У різні роки в коледжі здобули путівку в небо видатні космонавти О. А. Леонов, П. І. Клімук, В. В. Аксьонов, А. С. Левченко, Герої Радянського Союзу М. М. Мельник, Б. В. Лялин, А. Б. Гардапхадзе. За роки існування в коледжі пройшли підготовку більше 60 тисяч фахівців з країн СНД і близько 7 тисяч громадян з 77 інших країн світу, зокрема Австралії, Австрії, Великобританії, Германії, Ємену, Індії, Канади, Китаю, Мозамбіку, Перу, Польщі, США, Фінляндії, Японії тощо. У коледжі освоєно 14 типів повітряних суден, з яких 12 типів – гелікоптери славетних конструкторських бюро Міля, Камова, а також надлегкий вертоліт українського виробництва АК1-3.

У 2003 році коледж ввійшов до Єдиної навчально-методичної системи Національного авіаційного університету і був його навчально-науковим підрозділом.

З 1 червня 2019р коледж став структурною складовою Харківського національного університету внутрішніх справ. Тому на даний час знаходиться на шляху розвитку і зміцнює свою навчально-методичну і матеріальну базу. Це дозволяє розширювати спектр і обсяги навчання, забезпечувати якість підготовки курсантів, студентів і слухачів на всіх напрямах надання освітніх послуг.

Відтепер Кременчуцький льотний коледж Харківського національного університету внутрішніх справ акредитований за I-II рівнями вищої освіти і згідно ліцензії () здійснює підготовку за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями: молодший спеціаліст і бакалавр, денна і заочна форма навчання. Випускникам коледжу видається диплом про закінчення Харківського національного університету внутрішніх справ державного зразка і свідоцтво пілота CPL міжнародного зразка згідно JAR (за кваліфікацією пілот). Випускники коледжу можуть продовжити навчання в університеті для підвищення свого освітньо-кваліфікаційного рівня до магістра.

Коледж очолює Яковлєв Руслан Петрович.

Навчально-виховний процес здійснюється досвідченим колективом науково-педагогічних працівників, майже 40% з яких мають науковий ступінь, вчене звання або вищу категорію викладача. Льотну підготовку проводять пілоти-інструктори та командири з вищою підготовкою та кваліфікацією пілота 1-го класу.

До Кременчуцького льотного коледжу приймаються громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають відповідний освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень. Особи, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста або кваліфікованого робітника, можуть бути прийняті на старші курси або за скороченим терміном навчання, за умови вступу на відповідний напрям підготовки.

В коледжі працюють відділення льотно-технічних спеціальностей; економічних спеціальностей; заочного навчання; підготовки іноземних студентів і перепідготовки авіаспеціалістів; навчально-виробничих практик і працевлаштування; організації, обліку і керування навчальним процесом.


Ліцензійний обсяг прийому іноземних громадян за акредитованими напрямами і спеціальностями складає 80 осіб.

На всі напрями і спеціальності приймаються особи чоловічої та жіночої статі.

На основі базової середньої освіти (9 класів) приймаються юнаки та дівчата на денну форму навчання також за спеціальностями 5.03050901, 5.03060102, 5.07010301, 5.07010303 і 5.05110302.

Особи, які проходять підготовку у коледжі за льотно-технічними напрямами і спеціальностями, денна форма навчання, набувають статусу “курсант”. Поряд з основною спеціальністю курсанти набувають також робітничі (3-го розряду) професії слюсаря з ремонту агрегатів, слюсаря з ремонту устаткування подавання палива, слюсаря з ремонту електроустаткування. Курсанти, які навчаються за держзамовленням, забезпечуються безкоштовним харчуванням.

З метою зміцнення дисципліни, порядку та організованості в коледжі запроваджено носіння форменого одягу для усіх курсантів та студентів денної форми навчання. Курсанти та студенти, які навчаються за кошти державного бюджету не нижче, як “добре”, одержують академічну стипендію. Ті, хто навчається тільки на “відмінно”, отримують підвищену стипендію. Курсанти та студенти з числа малозабезпечених та інших соціальних груп отримують соціальну стипендію та матеріальну допомогу. Матеріальну допомогу отримують також ті, хто за підсумками минулого місяця успішно навчався і приймав активну участь у суспільному житті. Медичне обслуговування курсантів і студентів проводиться безкоштовно у медсанчастині коледжу, яка обладнана сучасним медичним приладдям і апаратурою.

Курсанти та студенти мають не менше 11 тижнів канікулярної відпустки за навчальний рік.

Для забезпечення навчально-виховного процесу і надання освітніх послуг курсантам, студентам і слухачам коледж має розвинену інфраструктуру, а саме: два навчальних корпуси, тренажерний центр, аеродром зі службами забезпечення, льотно-виробничий загін, авіаційно-технічна база, автотранспортна база, медико-санітарна частина, бібліотека з читальним залом, мультимедійні аудиторії, навчальні кабінети, у тому числі з підключенням до мережі Інтернету, художній клуб з актовим залом, музей, спортивні зали, клуб і стадіон, тенісний корт, гуртки і секції за інтересами, їдальні і буфети.

Іногородні забезпечуються гуртожитком.

Комплекс коледжу у своєму складі містить як замовників (підрозділи аеродрому, навчальний відділ, центральне управління), так і виконавців (автотранспортна база, тренажерний центр, льотний загін) навчальних і господарських операцій, тому у коледжі існують додаткові сприятливі умови для проведення навчальної і технологічної практик майбутніх випускників за всіма спеціальностями.

Початкова, теоретична, практична підготовка, підвищення кваліфікації, продовження терміну дії свідоцтв персоналу з технічного обслуговування повітряних суден здійснюється за сертифікатом Державіаадміністрації України від 10.09.2008 р. № МТО-06.


Відповідно до сертифікату Державіаадміністрації від 03.07.2008 р. № ТЕ-04 коледж надає послуги з підготовки кандидатів на отримання свідоцтв:

- приватних пілотів;

- комерційних пілотів вертольотів;

- бортінженерів;

- льотчиків-спостерігачів;

- для внесення кваліфікаційних відміток у відповідні свідоцтва льотних інструкторів та членів екіпажів, а також здійснює підготовку льотних екіпажів, які виконують польоти на міжнародних повітряних лініях, і сертифікацію льотного складу для продовження терміну дії свідоцтв.

Кременчуцький льотний коледж Харківського національного університету внутрішніх справ чекає всіх бажаючих на Дні відкритих дверей, які проводяться у останню суботу кожного місяця, крім червня – серпня, об 11.00 за адресою: м. Кременчук, вул. Перемоги,17/6

Для бажаючих організовуються підготовчі курси: на базі 9 класів – з української мови і математики, на базі 11 класів – з української мови та літератури, математики (фізики). Згідно ліцензії АЕ 636803 від 19.06.2015р. курси дають додаткові бали при вступі на льотно-технічні напрям і спеціальності.


Телефони приймальної комісії: (05366) 3-11-18, 3-72-33

Факс: (05366) 3-01-48

Е-mail: [email protected]