Голова циклової комісії філологічних дисциплін Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Оксана Савченко взяла участь у сьомому Міжнародному гастрономічному етнофестивалі квесті «Борщик у глиняному горщику», який відбувся в селі Опішня Полтавської області.

Модераторкою та фундаторкою цього заходу булу старша викладачка кафедри мистецтвознавства Харківської державної академії культури, докторка історичних наук, етнологиня,засновниця етносадиби - музею «Лялина Світлиця» Олена Щербань.

На фестивалі працювали секції борщів (цього року було зварено аж 70 різновидів авторських борщів господинь з Полтавської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Харківської областей) та весільних короваїв (їх було спечено коровайницями 7 різновидів). Також учасники художньої самодіяльності відтворювали весільний обряд виряджання нареченої до шлюбу, працювало містечко майстрів, де кожен міг спробувати себе у якості гончара, пряхи, ткалі, вишивальниці.

Заходи такого рівня сприяють об’єднанню спільноти, які цінують, зберігають, передають  надбання пращурів прийдешнім поколінням, бо мова, культура, історія - це ті елементи, на яких тримаються етнічні засади кожного народу.