UA EN

Відповідно до Постанови Верховної Ради України 792-III від 12.11.2015 «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» 18 травня в Україні встановлено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року радянська влада здійснила насильницьку депортацію кримськотатарського народу з території Кримського півострова. Протягом кількох днів сотні тисяч кримських татар були насильно вивезені до відділених районів Узбекистану, Казахстану, Сибіру та інших регіонів. Людей вивозили в товарних вагонах у нелюдських умовах, без достатньої кількості їжі, води та медичної допомоги. За різними оцінками, внаслідок депортації загинуло до 46% всього кримськотатарського населення.

Цей злочин супроводжувався масовими репресіями, знищенням культурної спадщини та забороною кримським татарам повертатися на історичну батьківщину. Депортація призвела до трагічного розриву між поколіннями, втрати домівок, руйнації соціальних структур і мови. Пам'ять про ці події має виняткове значення для кримськотатарського народу та всієї української нації, оскільки вона нагадує про необхідність захисту прав людини, боротьби з етнічною дискримінацією та недопущення повторення подібних трагедій у майбутньому.

Загальна бібліотека Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС долучається до вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та пропонує до уваги глядачів короткий історичний нарис із добіркою книг про окупацію Криму, історію і культуру Криму задля усвідомлення трагедії кримських татар і всього українського народу.