24 квітня 2025 року відбулось чергове факультативне заняття Школи наукового лідерства ХНУВС, яке провела завідувачка кафедри авіаційного транспорту Кременчуцького льотного коледжу Тетяна КОЗЛОВСЬКА. Вона підготувала для здобувачів освіти інтерактивну презентацію за темою «Актуальні екологічні проблеми в Україні в умовах воєнного стану». У своїй презентації Тетяна Козловська проаналізувала вплив фізичних, хімічних, біологічних і соціальних чинників на стан навколишнього середовища, звернула особливу увагу на проблеми використання хімічних речовин і реагентів у процесі проведення судово-технічної експертизи.
Окремо було висвітлено вплив бойових дій на поширення небезпечних рослин, загибель тварин, забруднення ґрунтів, а також наслідки застосування фосфорних боєприпасів для організму людини й довкілля. Було також розглянуло наслідки обстрілів і пожеж у містах та їхній вплив на виникнення захворювань у цивільного населення.
У школі наукового лідерства взяли участь курсанти, студенти, слухачі магістратури, аспіранти та ад'юнкти університету (Вінниця, Кам’янець-Подільський), здобувачі освіти Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС спеціальності 272 Авіаційний транспорт, науковий співробітник відділу організації наукової діяльності КЛК ХНУВС Наталія Кіцель, начальник відділу організації освітнього процесу Олена Черніхова, фахівець відділу Інна Якимець, завідувач відділу практичного навчання Оксана Борисенко.
Здобувачі освіти активно долучилися до дискусії, ставили актуальні запитання, на які отримали вичерпні відповіді.
Голова Школи наукового лідерства Віталій Найда подякував за змістовну презентацію та наголосив на важливості порушених питань для майбутніх правоохоронців, які в умовах виконання службово-бойових завдань мають враховувати вплив різноманітних хімічних чинників для забезпечення особистої безпеки. Окремо було підкреслено значущість екологічної проблематики в контексті удосконалення вітчизняного законодавства та адаптації діяльності органів і підрозділів Національної поліції до нових екологічних реалій.
Проведення Шкіл наукового лідерства дають змогу для розширення та поповнення світогляду, більшого розуміння техногенно-природних процесів, що відбуваються у довкіллі.