Науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти навчально-наукових інститутів №№1-5, Сумської філії та Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС прослухали відкриту лекцію англійською мовою на тему «Членство в ЄС: Виклики до України». Її прочитала професорка міжнародного публічного права Інституту досліджень TransJus Барселонського університету (InstitutdeRecercaTransJus, UniversidaddeBarcelona), докторка юридичних наук Лаури Хуічі САНЧО. Освітній захід став третім у серії вебінарів, спрямованих на підтримку академічного та освітнього досвіду для студентів і дослідників в Україні.
До участі у вебінарі долучилися:
завідувачка кафедри управління, соціально-гуманітарних та фундаментальних дисциплін Марина Кірюхіна;
викладач циклової комісії електронних комунікацій, радіотехніки та авіоніки Віктор Панченко;
фахівчиня групи міжнародних зв’язків та міжвузівської роботи Світлана Стельмах;
перекладачrf групи міжнародних зв’язків та міжвузівської роботи Юлія Онищенко;
наукова співробітниця відділу організації наукової діяльності Наталія Кіцель.
Спікерка детально зупинилась на Декларації Роберта Шумана (RobertSchumannDeclaration) – пропозиції, відкритій для кожної з країн Європейського Союзу, яку в 1950-х роках підтримали лише шість країн.
Найбільшу зацікавленість слухачів викликала друга частина лекції, присвячена аналізу історичних передумов та особливостей подання Україною заявки на вступ до ЄС.
Наступним важливим етапом став Звіт Європейської комісії, оприлюднений у листопаді 2023 року. У ньому було викладено рекомендації щодо імплементації необхідних реформ, а також надано аналіз прогресу України у політичній, економічній та адміністративній сферах. Уже в грудні 2024 року Єврокомісія підтвердила свою підтримку зусиль України щодо впровадження реформ на шляху до членства в ЄС.
Учасники активно ставили запитання щодо можливих часових рамок вступу України до ЄС, на що спікерка відмітила складність і пролонгованість процедури вступу, необхідності сталого економічного прогресу держави-апліканта, а також загальний підхід до критеріїв вступу без винятків із встановлених правил.