Оскільки штучний інтелект змінює глобальний ринок праці, постає важливе питання: як забезпечити, щоб він не поглиблював, а скорочував гендерні розриви? Цей вебінар ОЕСР зібрав провідних експертів, щоб дослідити вплив ШІ на можливості працевлаштування жінок, роль освіти в подоланні цифрового розриву та стратегії для створення більш інклюзивних технологій. Штучний інтелект вже трансформує ринок праці та освітні системи — від алгоритмів підбору кадрів до моніторингу на робочому місці. Це дає як можливість усунути, так і посилити системні упередження. Вибори, які ми робимо сьогодні, визначатимуть майбутнє праці для мільйонів людей, тому надзвичайно важливо своєчасно та продумано вирішувати ці питання.
До участі у вебінарі долучилися відділ організації освітнього процесу: начальник Олена Черніхова, фахівець Інна Якимець, фахівець Яна Унковська; відділення практичного навчання: завідувач Оксана Борисенко, фахівець Ірина Лисенко; відповідальна особа з гендерних питань, провідний психолог групи психологічного забезпечення Оксана Тріско; група міжнародних зв’язків та міжвузівської роботи: фахівець Світлана Стельмах, перекладач Юлія Онищенко; кафедра управління, соціально-гуманітарних та фундаментальних дисциплін: завідувач Марина Кірюхіна, старший викладач Світлана Грибанова, викладачі Віра Сіора, Марина Пузир, Ольга Хомяк, Інна Ришкова; кафедра авіаційного транспорту: завідувач, кандидат хімічних наук, доцент Тетяна Козловська, старший викладач Алла Реута, викладач Інна Дєрябіна; здобувачі вищої освіти спеціальності «Авіаційний транспорт».
Спікерами виступили: провідний спеціаліст з обробки даних у регіоні EMEA в Дослідницькому інституті економічного графіка LinkedIn Розі Гуд, старший директор із політики та інклюзії Mila Анна Ян, економіст і політичний аналітик, відділ штучного інтелекту Відділу науки, технологій та інновацій (STI) ОЕСР Селін Кейра, старший аналітик і заступник керівника відділу Директорату ОЕСР з питань освіти та навичок Стефан Вінсент-Ланкрін, модератор - посол ОЕСР з гендерних питань освіти та старший радник Директорату глобальних відносин та співпраці ОЕСР Марта Енсинас-Мартін.
На цьому вебінарі ми обговорили структурні бар’єри, з якими стикаються жінки під час здобуття цифрових навичок і кар’єри, пов’язаної зі штучним інтелектом. Спікери висвітлили деякі інноваційні програми та політику, які допомагають долати гендерний розрив у технологіях, адже штучний інтелект створюється для всіх.