UA EN

 21 березня 2025 року викладачем  кафедри управління, соціально-гуманітарних та фундаментальних дисциплін Ольгою Хомяк за участі провідної  психологині  групи психологічного забезпечення відділу кадрового забезпечення Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Тріско Оксани Миколаївни було проведено бінарне заняття  з навчальної дисципліни «Соціологія».

Тема бінарного заняття «Соціологія сім’ї та молодї. Проблеми сучасної молоді в Україні. Булінг», проводиться для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня галузі знань 17 «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації».

Мета заняття – профілактика випадків агресії, насильства і булінгу в студентському середовищі, формування уявлення про слушні дії у випадку булінгу. Задачі: надати інформацію щодо сутності, ознак, учасників булінгу; створити уявлення про наслідки боулінгу, його шкоду та неприпустимість; сформувати навички конструктивного реагування на випадки булінгу. В ході заняття були розподілені ролі на того , «хто буліть», «кого булять» та «спостерегачів».

Булінг – це моральне або фізичне насильство, агресія у будь якій формі з метою викликати страх, тривогу та підпорядкувати людину своїм інтересам. Головними причинами булінгу серед підлітків є: бажання самоствердитися будь-якими методами; боротьба за владу та авторитет в окремих мікрогрупах; бажання звернути на себе увагу; наслідування негативних форм поведінки дорослих, яку підлітки бачать в найближчому оточенні, в ЗМІ або соціальних мережах. Основними формами прояву булінгу є словесні або вербальні прояви (образи, натяки, погрози); будь-які фізичні втручання або інші протиправні дії; соціальні (бойкот, ігнорування, ізоляція); кібербулінг – використання сучасних комп’ютерних технологій.

Від булінгу страждають передусім ті, хто не упевнений у собі, має занижену самооцінку і самоповагу, не готовий до відстоювання своїх прав, відчуває нестачу любові та розуміння від своїх близьких. Для цієї категорії характерними наслідками боулінгу є принизливі переживання – психофізичні травми, які гояться дуже повільно. Приниження шкодить людині і страх нового приниження заважає йому жити самостійно і раціонально використати свій потенціал.

Проведення таких бінарних занять з залученням практиків є надзвичайно корисним для здобувачів освіти, оскільки дозволяє їм поєднати теоретичні знання з практичним досвідом.