28 жовтня 2024 року викладачка кафедри управління, соціально-гуманітарних та фундаментальних дисциплін Віра Сіора провела показове практичне заняття з навчальної дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» на тему: «Основи культури української мови та формування культури мовлення авіаційних фахівців» для здобувачів освіти навчальної групи Пдср24-1б Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Аеронавігація» та спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт».
Віра Валеріївна розпочала заняття з оголошення теми та мети, використавши ребус на визначення ключових слів теми практичного заняття. Зацікавившись, здобувачі освіти швидко зосередились на сприйнятті навчального матеріалу та активно долучилися до роботи зі слайдами презентації, яку підготувала викладачка.
На занятті були використані різноманітні методи навчання: словесні (пояснення основних термінологічних понять з теми, фронтальне опитування щодо вживання мовних засобів у різних стилях); наочні (ілюстрування, самостійне спостереження – здобувачі порівнювали змістовність викладу думок різних мовознавців); інтерактивні («ребус», «мозковий штурм»).
Заняття пройшло динамічно та продуктивно, поставлена мета досягнута. Зміст заняття повністю відповідає вимогам навчальної програми та меті поставлених завдань. Викладачем вдало підібрані методи навчання, раціонально розподілений час. Активність усіх здобувачів просліджувалась протягом усього заняття. Завдання мали практичний характер (зв’язок із життям та майбутньою спеціальністю), що мотивувало майбутніх пілотів до їх старанного виконання. Здобувачі ліквідували прогалини у знаннях і вдосконалили необхідні вміння, навички з даної теми. Д/з було спрямоване на здобуття професійно-необхідних навичок.
Присутня на занятті завідувачка кафедри управління, соціально-гуманітарних та фундаментальних дисциплін Марина Кірюхіна зазначила, що викладачка Сіора Віра Валеріївна постійно взаємодіє зі здобувачами; застосовує переважно активні методи навчання; вдало поєднує фронтальну, групову та індивідуальну форми організації навчальної діяльності; до здобувачів ставиться з повагою, розумінням, дотримується тактовності; має міцні, глибокі знання з предмета; добре продумує мотиваційні моменти; користується повагою у здобувачів освіти. Заняття проведено на високому науково-методичному рівні.