12 лютого 2024 року відділом організації наукової роботи та гендерних питань КЛК ХНУВС організовано та проведено семінар-диспут до Міжнародного дня жінок та дівчат у науці для здобувачів освіти.

Семінар відкрила Юлія Рудь, кандидатка економічних наук, старша наукова співробітниця відділу організації наукової роботи та гендерних питань КЛК ХНУВС.  Вона ознайомила здобувачів освіти з історичним аспектом цього свята, заначивши, що 11 лютого, щорічно, світ відзначає Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Це свято було засноване ООН у 2015 році з метою визнання критичної ролі, яку жінки та дівчата відіграють у науці та технологіях. Це також нагадування про необхідність забезпечення рівних можливостей для жінок і дівчат у науковій сфері.

Також, на семінарі слухачі буди ознайомлені зі статистикою свята. За даними ЮНЕСКО, в українській науці 45% жінок. Це 12-те місце серед європейських країн. Для порівняння, у сусідній Білорусі кількість науковиць становить 39,6%, у Польщі – 37%. Лідирує у списку європейських країн Латвія. Там налічується 51% жінок у науковій сфері. Найменше дослідниць у Нідерландах (25,4%), у Чехії (26,9%), Франції (27%) та Німеччині (28%).

Здобувачі освіти навчальної групи ООТдбср-22-1 активно брали участь  у семінарі-диспуті з доповідями:

  1. Історія та досягнення жінок у науці.
  2. Гендерна нерівність у науці6 виклики та перспективи.
  3. Вплив жінок-науковців на розвиток сучасних технологій.
  4. Жінки в STEM: проблеми та успіхи.
  5. Марія Склодовська-Кюрі – перша жінка відзначена Нобелівською премією.
  6. 15 лідерок в українській науці.

Наприкінці заходу Міжнародний день жінок та дівчат у науці – це важливе нагадування про необхідність продовження боротьби за рівність у науковій сфері. Визнання та підтримка жінок-науковців є ключовими кроками до створення більш інклюзивного та інноваційного наукового середовища.