21 лютого 2024 року викладачкою-методисткою циклової комісії економіки, соціально-гуманітарних та фундаментальних дисциплін навчального відділу Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Світланою Грибановою було організовано та проведено дискусійний клуб за темою «Безпечне цифрове освітнє середовище – бесіда з ChatGPT».
З привітальним словом звернулась Юлія Рудь, старша наукова співробітниця відділу організації наукової роботи та гендерних питань КЛК ХНУВС, зауваживши, що безпечне цифрове освітнє середовище є надзвичайно важливим аспектом у сучасному світі. Це означає створення умов, де здобувачі освіти, викладачі та інші учасники освітнього процесу можуть вільно працювати та навчатися в Інтернеті без ризику зіткнутися з небезпеками та загрозами, мачи рівні права та можливості.
Світлана Грибанова ознайомила присутніх з переліком питань, які ставилися Chat GPT, та згенерованими на них відповідями.
У роботі дискусійного клубу взяли участь здобувачі освіти 2 курсу спеціальності 272 «Авіаційний транспорт» ОПП «Технічне обслуговування повітряних суден і двигунів», найбільш активними учасниками стали курсанти групи ТМдбмр 22-1 Айрапетян Рубен, Ткачов Кирило та Шаповал Ігор.
Під час зустрічі виникла дискусія щодо основних аспектів безпечного цифрового освітнього середовища, а саме: Які існують вимоги до цифрового освітнього середовища? Які точки зору можна виділити під час розгляду проблем безпеки цифрового освітнього середовища? Які безпекові загрози має цифрове освітнє середовище? Які питання психологічної безпеки цифрового освітнього середовища є актуальними та важливими? Які методи та способи зловмисники використовують під час зламу або крадіжки облікових записів та даних?
Наприкінці зустрічі всі учасники дискусійного клубу дійшли висновку, що безпечне цифрове освітнє середовище сприяє створенню позитивного та продуктивного навчального середовища, де всі учасники освітнього процесу можуть розвиватися та навчатися, відчуваючи себе захищеними та підтриманими.