11 вересня 2023 року в Кременчуцькому льотному коледжі Харківського національного університету внутрішніх справ серед здобувачів освіти навчальних груп ТМдбср-21-1, ТМдбср-21-2, Пдср-22-1б представниками Міжнародної Організації «Handicap International Federation», заступником начальника – начальником відділу реалізації молодіжної політики управління молоді та спорту Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, депутатом Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від Політичної партії «Слуга Народу» Ігорем Штефаном, викладачкою циклової комісії економіки, соціально-гуманітарних та фундаментальних дисциплін Юлією Кошевою, фахівцем відділення фахової підготовки навчального відділу Петром Хоруженком було проведено тренінг на тему: «Навчання ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами».

Тренери Міжнародної Організації «Handicap International Federation» розкрили проблему забруднення території вибухонебезпечними предметами, з якою Україна стикнулася в 2014 році, і вийшла на новий рівень загрози з початком нової фази збройного конфлікту в 2022 році. Кожного дня тривають бойові дії, обстріли в усіх регіонах України, у зв’язку з чим з’являються нові території, забруднені мінами та вибухонебезпечними залишками війни, отримують поранення та гинуть люди. У ході тренінгу здобувачі освіти були ознайомились з видами вибухонебезпечних предметів та правилами безпечної поведінки. Окремо розглянуто питання щодо розпізнавання небезпек, були надані поради щодо убезпечення себе та як правильно реагувати на вибухонебезпечні предмети і які відповідні служби сповіщати в такому випадку. Здобувачі освіти отримали інформаційні матеріали (брошури та плакати) з питань безпечної поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів.