7 листопада 2023 року бібліотекарями Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС для здобувачів освіти коледжу було організовано екскурсію до третьої філії комунального закладу культури Кременчуцької міської публічної бібліотеки. Екскурсію проводила бібліотекар відділу соціокультурної діяльності Христина Елоян. Вона розповіла курсантам, студентам та співробітникам коледжу цікаві легенди, сюжети яких намальовано на муралах будівлі дитячої бібліотеки художницею Оксаною Бойко.

Курсанти та курсантки КЛК ХНУВС здебільшого не місцеві мешканці, тому всі з захопленням слухали про кременеві пороги, козацьку фортецю Саламандра-Кременчук та славного козака Кременя. Дізналися про символи, які в різний час уславлювали місто, – чумаків, трамвай, щуку та голубів. Найбільше зацікавила інформація про фортецю, побудовану у 1638 році козаками, від якої бере початок місто Кременчук.