11 жовтня 2019 року не стало Олексія Архиповича Леонова – людини-легенди, радянського космонавта, який першим у світі вийшов у відкритий космос. Олексій Архипович народився 30 травня 1934 року в селі Листв’янка Кемеровської області. Після закінчення школи у 1953-1955 роках навчався в Кременчуцькому авіаційному училищі початкової підготовки льотчиків (в теперішній час - КЛК ХНУВС). З 1967 року був почесним громадянином міста Кременчука. До загону космонавтів О.А. Леонова було зараховано під час першого набору. 18 – 19 березня 1965 року здійснив свій перший політ у космос на кораблі «Восход-2», де було виконано перший в історії освоєння космосу вихід у відкритий простір. Другий свій політ у космос О.А. Леонов здійснив у 1975 році на кораблі «Союз-19» за космічною програмою «Союз-Аполлон». Олексій Архипович був надзвичайно обдарованною людиною. Отримав визнання як художник, його роботи широко експонуються та публікуються. Був чудовим оратором, письменником, сценаристом. Двічі Герой Радянського Союзу, має багато інших нагород та звань. Олексій Архипович неодноразово відвідував наше місто, льотний коледж, зустрічався з мешканцями Кременчука. На його честь названо одну з вулиць міста. Колектив Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС глибоко сумує з приводу смерті О.А. Леонова та висловлює співчуття родині та близьким. В приміщенні клубу коледжу відбувся траурний мітинг, на якому хвилиною мовчання було вшановано пам’ять Леонова Олексія Архиповича.