Всеукраїнський науково-практичний онлайн-семінар «ОБДАРОВАНІСТЬ: МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА СПЕЦИФІКА МОНІТОРИНГУ»

Старша викладачка циклової комісії економіки та управління, кандидатка економічних наук Олена Цимбалістова 30, 31 травня 2022 року взяла участь у Всеукраїнському науково-практичному онлайн-семінарі «ОБДАРОВАНІСТЬ: МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ТА СПЕЦИФІКА МОНІТОРИНГУ», організований Інститутом обдарованої дитини НАПМ України, Національним центром «Мала академія наук України», Національною академією педагогічних наук України. Мета семінару - обговорення актуальних наукових і практичних проблем ідентифікації обдарованих учнів в освітньому середовищі та соціумі, обмін досвідом практичної роботи з діагностики та моніторингу обдарованості.

Тематичні напрями роботи:
- Робота з обдарованими дітьми та молоддю в умовах воєнного стану;
- Основні тенденції та сучасні підходи до ідентифікації обдарованих учнів;
- Педагогічна діагностика обдарованості;
- Освітні та інформаційно-цифрові технології в діагностиці та супроводі розвитку обдарованої особистості;
- Моніторинг розвитку обдарованості в освітньому процесі.


Старша викладачка взяла активну участь у роботі заходу тривалістю 15 годин і здобула знання за тематичними напрямами програми семінару та підвищила кваліфікацію в розмірі - 0,5 кредиту ЄКТС. Отримані знання будуть використані в освітньому процесі.

«Дистанційне навчання за будь-яких умов»

Старша викладачка циклової комісії економіки та управління, кандидатка економічних наук Олена Цимбалістова, старша викладачка циклової комісії економіки та управління, кандидатка економічних наук, Марина Харченко та викладачка циклової комісії економіки та управління, кандидатка економічних наук Олена Пушкар пройшли курс підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти по програмі «Дистанційне навчання за будь-яких умов» з 16.05-20.05.2022 року. Програма створена Центром розвитку кадрового потенціалу Сумського державного університету. Слухачів ознайомили з функціоналом цифрових ресурсів і сервісів, необхідних для організації навчального процесу у дистанційній формі. Набутий учасниками програми досвід буде корисним для розвитку їх цифрових компетентностей та сприятиме активному використанню ними сучасних онлайн-ресурсів при організації навчального процесу у дистанційній формі. Після проходження отримано свідоцтва підвищення кваліфікації – 30 годин (1 кредит ЄКТС). Отримані знання будуть використані в освітньому процесі.

Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів

Голова циклової комісії економіки та управління КЛК ХНУВС, кандидат економічних наук, доцент Катерина Скрипнюк та викладачі циклової комісії економіки та управління КЛК ХНУВС кандидат економічних наук Ольга Глазунова, кандидат педагогічних наук Ірина Носач, Людмила Бондаренко, Олена Бондарець, Наталія Водолазська, Людмила Хиль пройшли курс підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти на тему «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів». 

Курс створено, щоб надати освітянам необхідний інструментарій для впровадження підходів до планування освітнього процесу, які допоможуть розвивати та зміцнювати культуру академічної доброчесності.

Під час проходження курсу учасники:

  • дізналися про теоретичні аспекти академічної доброчесності та про чинники, що безпосередньо впливають на культуру академічної доброчесності здобувачів вищої освіти;
  • навчилися застосовувати теоретичні знання на практиці у викладанні та науковому керівництві.

Перелік компетентностей, що вдосконалили та набули:

  • загальні: освітологічна, соціально-психологічна, інтегральна, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми.
  • фахові: професійно-педагогічна, цифрова, інформаційно-комунікаційна, інноваційно-дослідницька, комунікаційна, управлінська, методична, компетентності з інформальної освіти та професійно-особистісного розвитку.

Після проходження курсу було отримано сертифікати – 60 годин (2 кредити ЄКТС). Отримані знання будуть використовувати в освітньому процесі.

«Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості»

Старша викладачка циклової комісії економіки та управління, кандидатка економічних наук Олена Цимбалістова пройшла курс підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти на тему «Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості». Мета курсу – надати докладні роз’яснення, рекомендації й інструменти учасникам процесу підвищення кваліфікації щодо продуктивного застосування нових можливостей у демонополізованій сфері підвищення педагогічної кваліфікації. Матеріали курсу відповідають Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №800, зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року №1133). Під час проходження курсу викладачка дізналася, як і де обирати програми підвищення кваліфікації, як заповнити всі необхідні документи, якнайкраще спланувати професійне зростання – із урахуванням усіх потреб та фінансових можливостей. Викладачка набула таких компетентностей: інформаційно-комунікаційні; оцінювально-аналітичні; управлінські; лідерські, проєктивні, рефлексивні, прогностичні, організаційні; здатності до навчання протягом життя. Отримані знання будуть використані в освітньому процесі.

Вебінар на тему «Сервіси для створення стильних та сучасних презентацій

Під час проходження курсу викладачі:

  • отримали базову інформацію про поняття гендеру та гендерної рівності;
  • дізналися, як виявляти, протидіяти та запобігати сексуальним домаганням;
  • розібралися у міжнародних зобов'язаннях України щодо запровадження політики гендерної рівності у секторі безпеки та оборони;
  • дізналися про успішний міжнародний досвід протидії сексуальним домаганням в арміях інших країн.

Після успішного завершення навчання викладачі циклової комісії економіки та управління отримали сертифікати. Отримані знання будуть використані в освітньому процесі.

Інтернет-конференція «Інновації в освіті»

Кандидатка економічних наук, старша викладачка циклової комісії економіки та управління Олена Цимбалістова дистанційно підвищила кваліфікацію під час інтернет-конференції «Інновації в освіті», за напрямами «Проєктне навчання», «Наскрізні навички у педагогічній діяльності», «Використання ІКТ в освітньому процесі», «Психологічна складова педагогічної діяльності», «Практичні прийоми». Під час інтернет-конференції були проаналізовані різноманітні інновації, актуальні для освіти України сьогодні. Конференція була наповнена низкою практичних матеріалів для педагогічних та науково-педагогічних працівників. Викладачка набула таких компетентностей: професійні та загальні (інноваційність, інформаційно-комінікаційна, навчання упродовж життя, емоційно-етична, культурна). Отримані знання будуть використані в освітньому процесі.

Недискримінаційний підхід у навчанні 

Викладачка циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Олена Бондарець взяла участь в онлайн-курсі «Недискримінаційний підхід в навчанні» який розроблений ГО «Студена» та студією онлайн-освіти EdEra. Онлайн-курс знайомить із недискримінаційним і толерантним викладанням. Результатом проходження онлайн-курсу є обізнаність з таких питань як: критичне сприйняття інформації, дискримінація та толерантність, протидія цькуванню, гендер і нерівність у суспільстві, гендерні відносини і розподіл влади, гендерна соціалізація, критична педагогіка, які можна використовувати в практичній площині. Після успішного завершення навчання отримала сертифікат тривалістю 32 години та отримала навички протидії дискримінації в освітньому середовищі.

«Академічна доброчесність»

Викладачка циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Олена Бондарець пройшла онлайн-курс «Академічна доброчесність». Під час проходження курсу отримано нові знання у сфері академічної доброчесності й формуванні та розвитку ключових умінь з метою удосконалення освітнього процесу. А саме курс надає:

  • розуміння поняття «академічна доброчесність» і його актуальності;
  • знання, як уникнути плагіату;
  • уявлення про роль оцінювання у формуванні академічно доброчесного середовища;
  • розуміння концепції «навчання впродовж життя».

    Після успішного завершення навчання отримала сертифікат на – 4 години. Отримані знання будуть використані в освітньому процесі.

    Онлайн-курс «Креативне мислення»
    Викладачка циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Наталія Водолазська пройшла онлайн-курс на тему «Креативне мислення» розроблений тренеркою з «м'яких» навичок Іриною Рудикою на платформі Освітній Хаб. Курс складався з наступних модулів:
    1. «Креативне мислення - основа творчого розвитку. Техніки постановки проблем».
    2. «Пошук креативних рішень. Техніки генерування ідей».
    3. «Аналіз та техніки оцінки нових ідей. Реалізація креативної думки».
    В результаті успішного проходження курсу отримала теоретичні знання у цій сфері та вдосконалила навички креативного мислення за допомогою спеціальних технік. Після завершення навчання отримала сертифікат тривалістю 3 години та навички які будуть використані в освітньому процесі.

    «Ораторське мистецтво»
    Викладачка циклової комісії економіки та управління, кандидат педагогічних наук Ірина Носач взяла участь в онлайн-курсі «Ораторське мистецтво», створений КНП «Освітня агенція міста Києва», Європейським університетом, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти. Програма курсу складалася з таких питань:

    • якими якостями повинен володіти оратор, яку мету він може ставити перед собою, якою інформацією повинен володіти в залежності від типу виступу;
    • як навчитися опановувати себе та подолати страх перед публічними виступами;
    • чому для оратора мова тіла – жести та міміка – є не менш важливою за добре поставлений голос;
    • з яких деталей складається імідж оратора, які існують типи та архетипи ораторів;
    • в чому полягає справжнє мистецтво публічних виступів, яку роль у ньому відіграють імпровізація, акторські здібності, культура мови;
    • як будувати структуру виступу та які прийоми допоможуть візуалізувати інформацію, щоб краще донести її до аудиторії;
    • як вести діалог та дискусію з аудиторією.

    Після успішного завершення навчання отримала сертифікат тривалістю 39 години та отримала навички які будуть використані в освітньому процесі.

    Онлайн-курс «Гнучкість (адаптивність)»
    Викладачка циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Наталія Водолазська взяла участь в онлайн-курсі «Гнучкість (адаптивність)», проведений КНП «Освітня агенція міста Києва» та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти. Курс складався з трьох модулів:
    І. Особливості гнучкості мислення:

    • що таке адаптивність;
    • поняття гнучкості;
    • гнучкість, як найважливіший фактор адаптивності;
    • прояви та вплив гнучкості мислення, як показник психологічного здоров'я та розвитку м'яких навичок.

    ІІ. Гнучкість мислення - якість успішних людей:

    • чим допомагає гнучкість мислення в кризових життєвих ситуаціях?
    • практичні рекомендації (вправи) для тренування гнучкості розуму;
    • корисні звички для розвитку гнучкості мислення.

    ІІІ. Навички успішної людини ХХІ століття:

    • що таке гнучкість, як елемент успіху в сучасному світі;
    • практичні методики розвитку гнучкості;
    • як зміни впливають на людей та блокують адаптаційні процеси.

    Після успішного завершення навчання отримала сертифікат тривалістю 3 години та отримала навички які будуть використані в освітньому процесі.

    Всеукраїнському науково-методичному семінарі «Безпека особистості в цифровому середовищі: правові, психологічні та технологічні аспекти»

    Кравченко Наталія, завідувач відділення планування навчального процесу загальноосвітньої підготовки, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, прийняла участь у Всеукраїнському науково-методичному семінарі «Безпека особистості в цифровому середовищі: правові, психологічні та технологічні аспекти», який проводився Державним науково-дослідним інститутом МВС України та Радою молодих вчених Інституту спільно з радами молодих вчених Національної академії педагогічних наук України, Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, а також Асоціацією політичних психологів України 7 квітня 2021 року з використанням комунікаційної технології ZOOM та отримала сертифікат учасника. Семінар присвячений висвітленню теоретичних питань та обговоренню прикладних проблем кібербезпеки й захисту інформації.

    Онлайн-захід «Україна, як стратегічний виробничий хаб для глобальних ланцюгів постачань»

    24 березня 2021 року голова циклової комісії економіки та управління кандидат економічних наук Олена Цимбалістова та викладачі циклової комісії економіки та управління кандидат економічних наук Марина Харченко та Олена Черніхова прийняли участь в онлайн-заході «Україна, як стратегічний виробничий хаб для глобальних ланцюгів постачань», на якому було розкрито потенціал України як виробничого хабу. Вітчизняні та європейські експерти під час вебінару поділилися існуючим досвідом та  робочими кейсами, адже 2020 рік став справжнім іспитом в управлінні ланцюгами постачань для майже всіх виробників та постачальників в усьому світі, а унікальне географічне розташування та величезний виробничий потенціал надає Україні всі можливості та підстави стати серйозним гравцем у побудові нових ефективних ланцюгів постачань на континенті та для глобальних виробників. Інформація, отримана під час заходу, буде використана викладачами у науковій та освітній діяльності.

    Недискримінаційний підхід у навчанні

    Викладачка циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Наталія Водолазська взяла участь в онлайн-курсі «Недискримінаційний підхід в навчанні» розроблений ГО «Студена» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra, спрямований на протидію дискримінації в освітньому середовищі. Онлайн-курс знайомить із недискримінаційним і толерантним викладанням. Результатом проходження онлайн-курсу є обізнаність з таких питань: критичне сприйняття інформації, дискримінація та толерантність, протидія цькуванню, гендер і нерівність у суспільстві, гендерні відносини і розподіл влади, гендерна соціалізація, критична педагогіка, які можна використовувати в практичній площині. Після успішного завершення навчання отримала сертифікат.

    Курси підвищення кваліфікації «Освітні інструменти критичного мислення»

    Викладачка циклової комісії економіки та управління, кандидат педагогічних наук Ірина Носач пройшла підвищення кваліфікації у рамках курсу (тренінгу) особистісного зростання для освітян «Освітні інструменти критичного мислення». Курс складається з трьох модулів:

    1. «Страдиварі» освітнього процесу – особистість освітянина (12 лекцій).
    2. Один стимул – багато реакцій: розвиток особистості учня (12 лекцій).
    3. Хореографія освіти: стандартизація чи персоналізація? (21 лекція).

    Викладач успішно закінчила курс наданий викладачем Сергієм Терно через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, та навчилася:

    • мотивувати учнів до навчання та задовольняти їхні освітні потреби як найкраще;
    • використовувати екзистенціальний аналіз В. Франкла для гармонізації освітнього середовища та забезпечення власного емоційного добробуту;
    • упорядковувати свою активність відповідно до важливості справ;
    • використовувати стреси для власного особистісного та фахового зростання;
    • створювати належні освітні умови для виховання успішних та щасливих людей;
    • організовувати екологічний освітній процес;
    • доцільно добирати засоби діагностики компетенцій учнів.

    Отримані знання будуть використані в освітньому процесі. Після проходження курсу отримала сертифікат – 60 годин (2 кредити ЄКТС).

    Онлайн-воркшоп з підвищення інституційної спроможності та аналізу транспортної політики

    Голова циклової комісії економіки та управління, кандидат економічних наук, Олена Цимбалістова та викладачі циклової комісії економіки та управління Марина Харченко, кандидат економічних наук, та Олена Черніхова прийняли участь в Онлайн-воркшопі з підвищення інституційної спроможності та аналізу транспортної політики, організованого в рамках проєкту, що фінансується ЄС «Підтримка органів влади України в розробці національної транспортної моделі та майстер-плану», який відбувся 27 – 28 лютого 2021 р. Метою цього семінару було представлення термінології, концепцій, методів та підходів, процесів, які використовуються в аналізі політики для здійснення довгострокового транспортного планування та можуть бути застосовані в процесі розробки транспортної політики органами влади України всіх рівнів. Цей семінар був зосереджений на наданні загального розуміння передового досвіду аналізу транспортної політики, розробки транспортного майстер-плану та використання різноманітних інструментів, включаючи моделі, для підтримки розробки політики та прийняття відповідних рішень. Також під час семінару було обговорено сучасний стан транспортної системи України, її перспективи розвитку та особливості планування логістичних процесів в транспортній системі. Отримана інформація буде використана викладачами під час освітнього процесу.

    «Академічна доброчесність»
    Викладачка циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Наталія Водолазська пройшла онлайн-курс «Академічна доброчесність». Під час проходження курсу отримано нові знання у сфері академічної доброчесності й формуванні та розвитку ключових умінь з метою удосконалення освітнього процесу. А саме курс надає:

    • розуміння поняття «академічна доброчесність» і його актуальності;
    • знання, як уникнути плагіату;
    • уявлення про роль оцінювання у формуванні академічно доброчесного середовища;
    • розуміння концепції «навчання впродовж життя».

    Після успішного завершення навчання отримала сертифікат на – 4 години. Отримані знання будуть використані в освітньому процесі.

    ЛОГІСТИКА: підводні камені й таємниці професії

        25 лютого голова циклової комісії економіки та управління, кандидат економічних наук, Олена Цимбалістова та викладачі циклової комісії Марина Харченко, кандидат економічних наук, та Олена Черніхова прийняли участь у вебінарі «ЛОГІСТИКА: підводні камені й таємниці професії», організований кафедрою логістики Національного авіаційного університету спільно з Council of Supply Chain Management Professionals. Ukraine Roundtable. Під час вебінару спікери Діана Пілоян, Ірина Оратовська та Андрій Алексєєв, які є фахівцями в галузі логістики з багаторічним досвідом, у тому числі і в міжнародних перевезеннях, розповіли про специфіку професійної діяльності в галузі транспортної логістики, навівши приклади з власного досвіду. А наприкінці вебінару надали відповіді на актуальні питання від учасників щодо аспектів професійної діяльності логіста. Отримана інформація буде використана викладачами під час навчальної та наукової діяльності.

    Основи логістики та управління ланцюгами постачань

        Викладач циклової комісії економіки та управління Олена Черніхова успішно пройшла навчання у Київській логістичній школі за Підготовчим курсом: Основи логістики та управління ланцюгами постачань, який тривав з 07.12.2020 по 12.02.2021. Викладачка опанувала теми «Основи управління логістикою і ланцюгами постачань», «Управління попитом та прогнозування», «Закупівлі», «Виробничі операції», «Складські операції», «Транспортні операції», «Управління запасами» та «Клієнтський сервіс» загальним обсягом 180 годин. Протягом курсу Олена Черніхова прослухала лекції та розглянула практичні кейси від провідних фахівців країни у логістичній галузі. Усі знання, отримані під час навчання у Київській логістичній школі, будуть використані при авторських розробках конспектів лекцій навчальних дисциплін «Екологічна логістика», «Планування логістичної діяльності», «Управління логістичної діяльності» за освітньо-професійною програмою Логістика, а також у навчальній та науковій діяльності.

    «Безпека в Інтернеті»

        Викладачка циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Наталія Водолазська взяла участь в онлайн-курсі «Безпека в Інтернеті», створений КНП «Освітня агенція міста Києва», Європейським університетом, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти. Курс складається з трьох уроків:

    • Урок 1. Основи безпеки в цифровому світі;
    • Урок 2. Фінансова кібербезпека;
    • Урок 3. Безпека дітей в цифровому світі.

    Під час курсу розглянуто наступні питання:

    • які ризики виникають під час користування сучасними технологіями та як їх зменшити;
    • як безпечно використовувати онлайн та мобільний банкінг;
    • як захищати себе та дітей від небезпек цифрового світу.

    Після успішного завершення навчання отримала сертифікат в обсязі 3 години. Отримані знання будуть використані в освітньому процесі.

    Онлайн-курс підвищення кваліфікації «Мистецтво Викладання»

       Викладачка циклової комісії економіки та управління, кандидат педагогічних наук Ірина Носач взяла участь в онлайн-курсі підвищення кваліфікації освітян Мистецтво Викладання, проведений КНП Освітня агенція міста Києва. Під час проходження курсу викладачка дізналася:

    • якого викладача хочуть бачити перед собою студенти?
    • у чому полягає основне завдання сучасної освіти?
    • як правильно побудувати спілкування з колегами, студентами та їх батьками?
    • як освітянам використовувати сучасні інновації в професійній діяльності?

    Під час курсу було здобуто компетентності для подальшої роботи зі здобувачами вищої освіти, а саме:

    • загальні: знання і розуміння сучасних тенденцій розвитку освіти, критичне та системне мислення, здатність співпрацювати з іншими людьми;
    • фахові: професійно-педагогічні, комунікаційні компетентності, застосовування сучасних технологій на заняттях, здатність оцінювати рівень
      своєї професійної компетентності.

    Після успішного завершення навчання отримала сертифікат – 30 годин (1 кредит ЄКТС).
    Результатом підвищення кваліфікації є обізнаність про корисні інструменти, які будуть використовуватися для формування позитивного іміджу закладу освіти, у процесі викладання та ефективного використання сучасних технологій в освітньому процесі.

    «Мистецтво Викладання»

       Викладачка циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Наталія Водолазська взяла участь в онлайн-курсі підвищення кваліфікації освітян «Мистецтво Викладання», проведений КНП "Освітня агенція міста Києва". Під час проходження курсу викладачка дізналася:

    • якого викладача хочуть бачити перед собою студенти?
    • у чому полягає основне завдання сучасної освіти?
    • як правильно побудувати спілкування з колегами, студентами та їх батьками?
    • як освітянам використовувати сучасні інновації в професійній діяльності?

    Під час курсу було здобуто компетентності для подальшої роботи зі здобувачами вищої освіти, а саме:

    • загальні: знання і розуміння сучасних тенденцій розвитку освіти, критичне та системне мислення, здатність співпрацювати з іншими людьми;
    • фахові: професійно-педагогічні, комунікаційні компетентності, застосовування сучасних технологій на заняттях, здатність оцінювати рівень своєї професійної компетентності.

    Після успішного завершення навчання отримала сертифікат – 30 годин (1 кредит ЄКТС). Отримані знання будуть використані під час навчального процесу.

    «Ораторське мистецтво»

       Мова, манера мовлення – одна з найважливіших особливостей людини. Викладачка циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Наталія Водолазська взяла участь в онлайн-курсі «Ораторське мистецтво», створений КНП "Освітня агенція міста Києва", Європейським університетом, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти. Програма курсу складалася з таких питань:

    • якими якостями повинен володіти оратор, яку мету він може ставити перед собою, якою інформацією повинен володіти в залежності від типу виступу;
    • як навчитися опановувати себе та подолати страх перед публічними виступами;
    • чому для оратора мова тіла – жести та міміка – є не менш важливою за добре поставлений голос;
    • з яких деталей складається імідж оратора, які існують типи та архетипи ораторів;
    • в чому полягає справжнє мистецтво публічних виступів, яку роль у ньому відіграють імпровізація, акторські здібності, культура мови;
    • як будувати структуру виступу та які прийоми допоможуть візуалізувати інформацію, щоб краще донести її до аудиторії;
    • як вести діалог та дискусію з аудиторією.

    Після успішного завершення навчання отримала сертифікат на – 39 годин. Отримані знання будуть використані в освітньому процесі.

       

    Курси підвищення кваліфікації в Центрі підвищення кваліфікації та професійної адаптації на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського

        З 14 по 21 грудня 2020 року викладачі циклової комісії економіки та управління доктор економічних наук, професор Василь Ковальський та завідувач відділення планування навчального процесу загальноосвітньої підготовки навчального відділу КЛК ХНУВС Наталія Кравченко пройшли курси підвищення кваліфікації в Центрі підвищення кваліфікації та професійної адаптації на базі Кременчуцького національного університету імен Михайла Остроградського. Викладачі підвищили професійний рівень за програмою «Удосконалення організації та змісту навчання» загальним обсягом 30 годин (1 кредит). Програма курсів була складена з урахуванням фахових дисциплін, які викладаються.

    Онлайн-вебінар «Управління ризиками ланцюгів постачань від Council of Supply Chain Management Professional Roundtable в Україні»

        10.12.2020 року голова циклової комісії економіки та управління кандидат економічних наук Олена Цимбалістова та викладач, кандидат економічних наук Олена Пушкар прийняли участь у онлайн-вебінарі «Управління ризиками ланцюгів постачань від Council of Supply Chain Management Professional Roundtable в Україні», який проводили спікери Київської Логістичної школи:

    • Ксенія Валієва — VP of Membership CSCMP RT в Україні, практикуючий експерт з 15-ти річним досвідом в галузі управління ланцюгами постачань, автор тренінгів та майстер-класів.
    • Маргарита Романова — член CSCMP RT в Україні, практикуючий експерт з 20-ти річним досвідом в галузі управління ланцюгами постачань, автор тренінгів та майстер-класів.

    Основним завданням ланцюгів постачань є забезпечення власної стабільності та стійкості. Рік, що минає, особливо яскраво підкреслив ризики, з якими щодня стикаються учасники ланцюгів постачань. Від економіки і геополітики сировинних і збутових ринків та курсових ризиків. Від форс-мажорних обставин в транспортній та складській логістиці до внутрішньоорганізаційних ризиків. Теми, що були розкриті на вебінарі:

    • Управління ризиками — чому це важливо?
    • Конкретні і практичні інструменти управління ризиками.
    • Управління ризиками — це можливість зростання.

    Викладачі Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС пройшли підвищення кваліфікації у рамках курсу (тренінгу) «Освітні інструменти критичного мислення»

       Викладачі циклової комісії управління та адміністрування Хиль Людмила Петрівна та Водолазська Наталія Вікторівна Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС пройшли підвищення кваліфікації у рамках курсу (тренінгу) особистісного зростання для освітян «Освітні інструменти критичного мислення». Курс «Освітні інструменти критичного мислення» складається з трьох модулів:

    1. «Страдиварі» освітнього процесу – особистість освітянина (12 лекцій).
    2. Один стимул – багато реакцій: розвиток особистості учня (12 лекцій).
    3. Хореографія освіти: стандартизація чи персоналізація? (21 лекція).

    Викладачі успішно закінчили курс та навчилися:

    • мотивувати учнів до навчання та задовольняти їхні освітні потреби як найкраще;
    • використовувати екзистенціальний аналіз В. Франкла для гармонізації освітнього середовища та забезпечення власного емоційного добробуту;
    • упорядковувати свою активність відповідно до важливості справ;
    • використовувати стреси для власного особистісного та фахового зростання;
    • створювати належні освітні умови для виховання успішних та щасливих людей;
    • організовувати екологічний освітній процес;
    • доцільно добирати засоби діагностики компетенцій учнів.

    Після проходження курсу отримали сертифікати – 60 годин (2 кредити ЄКТС).

    Участь у Міжнародній науковій онлайн-конференції «Педагогічні інновації та інструменти. Техніки для особистого та психологічного розвитку»

        Викладачка циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Олена Черніхова взяла участь у Міжнародній науковій онлайн-конференції «Педагогічні інновації та інструменти. Техніки для особистого та психологічного розвитку», у межах якої дистанційно пройшла курси підвищення кваліфікації  для педагогічних працівників та керівників закладів освіти за темою «Обґрунтування педагогічної інноватики в інформаційному суспільстві».

    Участь у Міжнародній науковій онлайн конференції «Педагогічні інновації та інструменти. Техніки для особистого та психологічного розвитку»

        Викладачка циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Олена Черніхова взяла участь у Міжнародній науковій онлайн конференції «Педагогічні інновації та інструменти. Техніки для особистого та психологічного розвитку», у межах якої відвідала онлайн-тренінг на тему «Моніторинг якості освіти». Під час тренінгу викладачка ознайомилася із новітніми формами, методами та засобами моніторингу якості освіти у навчальних закладах.

    Підвищення кваліфікації у рамках курсу «Жінки та чоловіки: гендер для всіх».

    Викладач циклової комісії економіки та управління Водолазська Наталія Вікторівна пройшла підвищення кваліфікації у рамках курсу «Жінки та чоловіки: гендер для всіх». Викладач успішно закінчила курс наданий викладачкою Києво-Могилянської академії Тамарою Марценюк, та навчилася:

    • фахово аналізувати події та суспільні явища з гендерної точки зору;
    • уникати дискримінацій;
    • краще розуміти свої права і способи їхнього захисту;
    • активно та ефективно використовувати здобуті знання в публічних дискусіях та повсякденному житті;
    • реалізовувати компетентнісну парадигму навчання, критичне та системне мислення.

    Після проходження курсу отримала сертифікат – 60 годин (2 кредити ЄКТС).

    Викладачі Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС пройшли підвищення кваліфікації у рамках курсу (тренінгу) «Освітні інструменти критичного мислення».

    Викладачі циклової комісії управління та адміністрування Хиль Людмила Петрівна та Водолазська Наталія Вікторівна Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС пройшли підвищення кваліфікації у рамках курсу (тренінгу) особистісного зростання для освітян «Освітні інструменти критичного мислення». Курс «Освітні інструменти критичного мислення» складається з трьох модулів:

    1. «Страдиварі» освітнього процесу – особистість освітянина (12 лекцій).
    2. Один стимул – багато реакцій: розвиток особистості учня (12 лекцій).
    3. Хореографія освіти: стандартизація чи персоналізація? (21 лекція).

    Викладачі успішно закінчили курс та навчилися:

    • мотивувати учнів до навчання та задовольняти їхні освітні потреби як найкраще;
    • використовувати екзистенціальний аналіз В. Франкла для гармонізації освітнього середовища та забезпечення власного емоційного добробуту;
    • упорядковувати свою активність відповідно до важливості справ;
    • використовувати стреси для власного особистісного та фахового зростання;
    • створювати належні освітні умови для виховання успішних та щасливих людей;
    • організовувати екологічний освітній процес;
    • доцільно добирати засоби діагностики компетенцій учнів.

    Після проходження курсу отримали сертифікати – 60 годин (2 кредити ЄКТС).

    Викладачі Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ дистанційно підвищують свою педагогічну майстерність

    Викладачі циклової комісії управління та адміністрування Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ Хиль Людмила Петрівна, Водолазська Наталія Вікторівна та Черніхова Олена Сергіївна прийняли участь у вебінарі «Онлайн-тести як інструмент перевірки знань в умовах дистанційного та стаціонарного навчання. Як зробити свої тести надсучасними» освітнього проєкту «Всеосвіта». На вебінарі викладачі отримали:

    • знання і розуміння алгоритму створення різних видів тестових завдань;
    • уміння створювати тестові завдання з додаванням формул;
    • уміння проводити тестування та опитування серед здобувачів освіти, використовуючи тести від «Всеосвіти»;
    • знання алгоритму додавання відео та аудіо до онлайн-тестів.

     

    Як організувати дистанційне узагальнення знань та підбити підсумки навчального року

    Викладач циклової комісії управління та адміністрування Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС Водолазська Наталія Вікторівна прийняла участь у вебінарі «Як організувати дистанційне узагальнення знань та підбити підсумки навчального року». На вебінарі розглянуто доступні інтернет-конструктори для організації узагальнення знань, як використовувати ігрові методи для проведення узагальнюючого заняття в режимі онлайн. Після завершення виконання програми підвищення кваліфікації отримала свідоцтво учасника вебінару, що відповідає вимогам чинного законодавства.

    Дистанційне навчання: інструменти для отримання миттєвого зворотного зв'язку

    Викладач циклової комісії управління та адміністрування Бондарець Олена Миколаївна Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС прийняла участь у вебінарі «Дистанційне навчання: інструменти для отримання миттєвого зворотного зв'язку» освітнього проєкту «Всеосвіта».

    На вебінарі отримано:

    • вміння використовувати сучасні інструменти для організації зворотного зв’язку;
    • здатність переносити набуті знання на практику;
    • знання і розуміння переваг використання сучасних інструментів.

    Після завершення вебінару отримала сертифікат, що відповідає вимогам чинного законодавства.

     

    Вебінар «Прикладні ігри та гейміфікація в роботі школи шкільного психолога, соціального педагога, педагога-організатора, класного керівника, куратора, тьютора, ментора, асистента вчителя».

    Викладачі Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС прийняли участь у вебінарі «Прикладні ігри та гейміфікація в роботі школи шкільного психолога, соціального педагога, педагога-організатора, класного керівника, куратора, тьютора, ментора, асистента вчителя». Викладачі циклової комісії управління та адміністрування Хиль Людмила Петрівна, Бондаренко Людмила Федорівна, Бондарець Олена Миколаївна та Водолазська Наталія Вікторівна прийняли участь у всеукраїнському вебінарі «Прикладні ігри та гейміфікація в роботі школи шкільного психолога, соціального педагога, педагога-організатора, класного керівника, куратора, тьютора, ментора, асистента вчителя».

    Під час вебінару ознайомилися з перспективами та можливостями застосування прикладних ігор та ігрових рішень для ефективного розвитку soft skills («мꞌяких» або «гнучких» навичок) в здобувачів освіти як надпрофесійних та надкомпетентнісних навичок, зокрема, в процесі організації групової роботи, позанавчальних заходів, психологічного супроводу та консультування здобувачів освіти тощо.

    Дистанційний вебінар-відкриття представництва Ради професіоналів з управління ланцюгами постачання в Україні

    Голова циклової комісії економіки та управління Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС кандидат економічних наук Олена Цимбалістова та викладач Олена Черніхова взяли участь у дистанційному вебінарі-відкритті представництва Ради професіоналів з управління ланцюгами постачання в Україні (Council of Supply Chain Management Professionals). Під час онлайн-зустрічі управлінці та лідери міжнародних ланцюгів постачань поділилися найновішими рішеннями і трендами у сфері логістики.

    Спікерами вебінару виступили Rick D. Blasgen – президент та генеральний директор CSCMP, Mark S. Baxa – голова правління CSCMP, Miquel Serracanta – міжнародний радник CSCMP та віце-президент з Програм, Іспанія RT, David Maddox – президент Атланта RT, CSCMP. Обговорювалися питання щодо глобальної стратегії закупівель (Global Sourcing Strategy), змін та висновків в управлінні ланцюгами постачання під час глобальної кризи Covid-19 (Supply Chain Learnings from Covid-19 globalcrisis), еластичності ланцюга постачання, важливості діджиталізації (Supply Chain Resiliency, Importance of Digitalization). Набуті знання будуть використані в навчальній та науковій діяльності.

    ОНЛАЙН-КУРС Академічна доброчесність в університеті

    02.11.2020 року голова циклової комісії економіки та управління к.е.н. Олена Цимбалістова та викладач-методист Галина Луценко пройшли навчальний онлайн-курс "Академічна доброчесність в університеті". Онлайн-курс призначений впроваджувати принципи академічної доброчесності в навчання, викладання та наукову діяльність. Під час курсу викладачі дізналися про те: Що таке академічна доброчесність? Що таке плагіат? Як уникнути плагіату (академічне письмо)? Якими є передумови створення доброчесного середовища в університеті (університетська автономія)? Як створити доброчесне середовище в університеті? По завершенню курсу було отримано сертифікати.

         

    Вебінар «Построение эффективной системы управления запасами как инструмент для роста прибыли компании"

    Голова циклової комісії економіки та управління, к.е.н., Олена Цимбалістова та викладачки циклової комісії економіки та управління к.е.н. Марина Харченко й Олена Черніхова 16 вересня 2020 року переглянули вебінар «Построение эффективной системы управления запасами как инструмент для роста прибыли компании", організований Київською Логістичною Школою спільно з компанією "Стиль-Д". На вебінарі спікер Михайло Таран, директор з логістики мережі магазинів «Простор», детально розглянув наступні питання:
    - Основні технології управління запасами: порівняльний аналіз;
    - Як застосовувати фінансово-економічний підхід до різних типів товарів;
    - Як побудувати систему управління запасами, орієнтовану на зростання прибутку компанії.
    Інформація, отримана під час перегляду вебінару, буде використана у навчальній та у науковій діяльності

    09 вересня 2020 року голова циклової комісії економіки та управління, к.е.н., Олена Цимбалістова та викладачка циклової комісії економіки та управління Олена Черніхова відвідали онлайн-захід, присвячений огляду міжнародної сертифікаційної програми SCPro від Council of Supply Chain Management Professional. Тема вебінару стосувалася трирівневої програми SCPro від CSCMP, яка забезпечує надання кандидатам поглиблених знань по всім напрямкам в професії управління ланцюгами поставок, а також перевіряє їх здатність проаналізувати реальні бізнес-кейси та ефективно застосувати навички з метою якісних змін ланцюгів поставок в своїх організаціях. Під час онлайн-зустрічі було розглянуто наступні питання:

    • Завдання та переваги міжнародної сертифікації в галузі управління ланцюгами поставок (спікер: Роман Романцов — член CSCMP RT в Україні);
    • Знайомство та огляд сертифікаційної програми SCPro від CSCMP (спікер: Степан Кобзєв —  член CSCMP RT в Україні);
    • Досвід проходження сертифікації SCPro (спікер: Ксенія Валієва —  член CSCMP RT в Україні).

    Знання, отримані під час вебінару, будуть застосовані на заняттях для ознайомлення студентів з організацією та значенням сертифікації в галузі управління ланцюгами поставок  та у подальшій професійній діяльності викладачів.

    Курси підвищення кваліфікації на базі Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти»

    З 14 вересня по 16 жовтня 2020 року викладачі циклової комісії економіки та управління у складі голови циклової комісії, кандидата економічних наук, Олени Цимбалістової, кандидата економічних наук Марини Харченко, кандидата педагогічних наук Ірини Носач, кандидата економічних наук Олени Пушкар та Олени Черніхової пройшли курси підвищення кваліфікації на базі Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України. Кожен викладач підвищив професійний рівень за освітньо-професійною програмою підвищення кваліфікації Керівники, науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів вищої освіти (університетів, академій, інститутів) загальним обсягом 150 годин (5 кредитів). Програма курсів для викладачів була складена з урахуванням фахових дисциплін, які викладаються.